04 refresh close Tweet Kočičky Počet úloh: 36 Použito celkem: 2 232 x (naposledy: 14. 12. 2025 5 x)
Zvolte podobu cvičení pro tisk.
DIKTÁTY.CZ
04 Kočičky
Brzi oschli i meze a stráně se zazelenaly. Začalo jaro. Kašpárek mu to nedovolil, protože se prý na kočičky slétají včely a zbírají pyl. Šel k sousedům a poprosyl o nějaké kočičky. Na polích roztály poslední zbitky sněhu. Budou u nich chytat myši.
Cestou domú si Hurvínek vzpoměl, že natrhá kočičky do vázy. Švitořiví ptáci svím spěvem vítali každý noví den. Přinesl je Hurvínkovy. Sluneční paprsky vylákali Kašpárka, Spejbla a Hurvínka na procházku do lesa. Ten poděkoval, a utíkal domů. Zyma již ztratila svou vládu. Spejbl Hurvínka lytoval. Kašpárek i Hurvínek se smáli a říkaly, že takové kočičky se nedají dát do vázy. Sousetka chytila dvě koťátka a podala je Spejblovi. Ale nechali si je.
Počet chyb: 17 Vytištěno 14. 12. 2025 21:00:35 z webu diktaty.cz - pravopisná cvičení pro každého
Brzy oschly i meze a stráně se zazelenaly. Začalo jaro. Kašpárek mu to nedovolil, protože se prý na kočičky slétají včely a sbírají pyl. Šel k sousedům a poprosil o nějaké kočičky. Na polích roztály poslední zbytky sněhu. Budou u nich chytat myši.
Cestou domů si Hurvínek vzpomněl, že natrhá kočičky do vázy. Švitořiví ptáci svým zpěvem vítali každý nový den. Přinesl je Hurvínkovi. Sluneční paprsky vylákaly Kašpárka, Spejbla a Hurvínka na procházku do lesa. Ten poděkoval a utíkal domů. Zima již ztratila svou vládu. Spejbl Hurvínka litoval. Kašpárek i Hurvínek se smáli a říkali, že takové kočičky se nedají dát do vázy. Sousedka chytila dvě koťátka a podala je Spejblovi. Ale nechali si je. Vytištěno 14. 12. 2025 21:00:35 z webu diktaty.cz - pravopisná cvičení pro každého