Začaly prázdniny, a jako každoročně přijel z kutné hory do Prahy můj kamarád petr. Nepřijel sám, dokonce měl s sebou i psa Alíka. S Petrem často podnikáme vípravy po Pražských čtvrtích. Tentokrát jsme bloumaly i se psem alíkem, dohromady jsme tedy byly tři. Alíkovi se v Praze lýbilo, stále nám někam utíkal, a tak se stalo že jsme ho jednou hledaly celé odpoledne. To byste nevěřili, co všechno ten Petrův psýk sám prošel. Z Václavského náměstí proběhl na staroměstské náměstí, odkud zamířil ke karlovu mostu. Zřejmě šel z davem cizynců. Už jsme nedoufali že ho ještě spatříme. Seděl smutně na karlově mostě a žalostně kňučel. To bilo radosti když se petr s alíkem opět shledali.