03      refresh   close 
  Požár mrakodrapu  
Počet úloh: 29   
Použito celkem: 2 381 x (naposledy: 30. 06. 2022 1 x)

Zvolte podobu cvičení pro tisk.

DIKTÁTY.CZ

03   Požár mrakodrapu (29 úloh)

Chvíli poté, co se zpráva o požáru rozšířila po celé vyihlídkové restauraci, se hosté požárem téměř bavili. Několik hostů se sice viytratilo a odjelo výtahem, ale ostatní zůstaliy. Po skupinkách vyicházeli na terasu, aby se podívalyi, co se děje v ulicích hluboko pod nimyi. Ukazovali si pouliční zátarasiy a hasičské stříkačky, když se začala objevovat další a další policejní auta. Pak přijeliy na tamnější náměstí sanitky a v budově mizeliy drobné postavy. Za pár minut se ty samé postavičky vynořovaliy z nitra mrakodrapu se zakrytými nosítky. Skoro všichni se tlačiliy na terase, dívaliy se na výjevy, které se nabízelyi dole, a pomalu ztrácelyi řeč. Sněhová vánice a kouř valící se z oken v dolních patrech viyditelnost zstěžovaly. Přesto bylo viydět cyisternu. U dveří do dennního baru taxíky nakládalyi nájemníky v pyižamech, kteří odjíždělyi s minimálními zavazadlyi zstrávit noc jinam. Padající skleněné střepiy, které se v záři reflektorů lesklyi jako drahokamyi, vyklidilyi náměstí mnohem rychleji než policisté. 

Vytištěno 30. 06. 2022 14:53:58 z webu diktaty.cz - pravopisná cvičení pro každého


DIKTÁTY.CZ

03   Požár mrakodrapu (klíč ke cvičení)

Chvíli poté, co se zpráva o požáru rozšířila po celé vyhlídkové restauraci, se hosté požárem téměř bavili. Několik hostů se sice vytratilo a odjelo výtahem, ale ostatní zůstali. Po skupinkách vycházeli na terasu, aby se podívali, co se děje v ulicích hluboko pod nimi. Ukazovali si pouliční zátarasy a hasičské stříkačky, když se začala objevovat další a další policejní auta. Pak přijely na tajší náměstí sanitky a v budově mizely drobné postavy. Za pár minut se ty samé postavičky vynořovaly z nitra mrakodrapu se zakrytými nosítky. Skoro všichni se tlačili na terase, dívali se na výjevy, které se nabízely dole, a pomalu ztráceli řeč. Sněhová vánice a kouř valící se z oken v dolních patrech viditelnost ztěžovaly. Přesto bylo vidět cisternu. U dveří do denního baru taxíky nakládaly nájemníky v pyžamech, kteří odjížděli s minimálními zavazadly strávit noc jinam. Padající skleněné střepy, které se v záři reflektorů leskly jako drahokamy, vyklidily náměstí mnohem rychleji než policisté. 

Vytištěno 30. 06. 2022 14:53:58 z webu diktaty.cz - pravopisná cvičení pro každého
 close   arrow_upward 

DIKTÁTY.CZ

03   Požár mrakodrapu

Chvíli poté, co se zpráva o požáru rozšířila po celé vyhlídkové restauraci, se hosté požárem téměř bavili.  Několik hostů se sice vytratilo a odjelo výtahem, ale ostatní zůstali.  Po skupinkách vycházeli na terasu, aby se podívaly, co se děje v ulicích hluboko pod nimy.  Ukazovali si pouliční zátarasi a hasičské stříkačky, když se začala objevovat další a další policejní auta.  Pak přijeli na tamější náměstí sanitky a v budově mizeli drobné postavy.  Za pár minut se ty samé postavičky vynořovali z nitra mrakodrapu se zakrytými nosítky.  Skoro všichni se tlačily na terase, dívaly se na výjevy, které se nabízely dole, a pomalu ztrácely řeč.  Sněhová vánice a kouř valící se z oken v dolních patrech vyditelnost stěžovaly.  Přesto bylo vydět cysternu.  U dveří do denního baru taxíky nakládaly nájemníky v pižamech, kteří odjížděli s minimálními zavazadly ztrávit noc jinam.  Padající skleněné střepy, které se v záři reflektorů leskly jako drahokamy, vyklidili náměstí mnohem rychleji než policisté.  

Počet chyb: 16

Vytištěno 30. 06. 2022 14:53:58 z webu diktaty.cz - pravopisná cvičení pro každého
 close   arrow_upward 

DIKTÁTY.CZ

03   Požár mrakodrapu (klíč ke cvičení)

Chvíli poté, co se zpráva o požáru rozšířila po celé vyhlídkové restauraci, se hosté požárem téměř bavili.  Několik hostů se sice vytratilo a odjelo výtahem, ale ostatní zůstali.  Po skupinkách vycházeli na terasu, aby se podívali, co se děje v ulicích hluboko pod nimi.  Ukazovali si pouliční zátarasy a hasičské stříkačky, když se začala objevovat další a další policejní auta.  Pak přijely na tamější náměstí sanitky a v budově mizely drobné postavy.  Za pár minut se ty samé postavičky vynořovaly z nitra mrakodrapu se zakrytými nosítky.  Skoro všichni se tlačili na terase, dívali se na výjevy, které se nabízely dole, a pomalu ztráceli řeč.  Sněhová vánice a kouř valící se z oken v dolních patrech viditelnost ztěžovaly.  Přesto bylo vidět cisternu.  U dveří do denního baru taxíky nakládaly nájemníky v pyžamech, kteří odjížděli s minimálními zavazadly strávit noc jinam.  Padající skleněné střepy, které se v záři reflektorů leskly jako drahokamy, vyklidily náměstí mnohem rychleji než policisté.  

Vytištěno 30. 06. 2022 14:53:58 z webu diktaty.cz - pravopisná cvičení pro každého
 close   arrow_upward