40      refresh   close   
  Čím budu.  
Počet úloh: 40   
Použito celkem: 2 016 x (naposledy: 03. 07. 2025 4 x)

Zvolte podobu cvičení pro tisk.

DIKTÁTY.CZ

40   Čím budu. (40 úloh)

V sedmyi letech jsem chtěl spolu se svíýmiy dvěma kamarády ke stíhacímu letectvu.Chtěliy jsme se stát vojenskýmiy pyiloty.Když jsem to řekl doma, mamiynka se szhrozila a pravyila, že jsem se snad szbláznil.V osmyi letech jsem proto názor szměnil a chtěl jsem se stát zsběračem odpadkúů v parcích.Tatínek se smál a říkal, že jsem vojenský szběh a že s takovíýmyi a podobnýmiy se armáda nemazlýí.Ale s tsckými názory člověk neviystačí celý život.Zbude mu na ně zpětně jen směšná vzpomínka.zskrátka mezi dnešnímiy třináctiletýmiy už se zřídka najde takovýí, který biy se natolik szžil se svýímiy mladistvíýmyi sny, že by se zdráhal je opustit.zspřesnili jsme své předtstavyi o budoucnosti.szhodou okolností ovšem mnozýí zsměřují k jiné krajnosti.Chtějí se stát herci a modelkamiy.Já nikomu zabraňovat nebudu, ať se jim jejich sny szplní, ale ať za mnou potom szpozdile nechodí. 

Vytištěno 03. 07. 2025 12:11:55 z webu diktaty.cz - pravopisná cvičení pro každého


DIKTÁTY.CZ

40   Čím budu. (klíč ke cvičení)

V sedmi letech jsem chtěl spolu se svými dvěma kamarády ke stíhacímu letectvu.Chtěli jsme se stát vojenskými piloty.Když jsem to řekl doma, maminka se zhrozila a pravila, že jsem se snad zbláznil.V osmi letech jsem proto názor změnil a chtěl jsem se stát sběračem odpadků v parcích.Tatínek se smál a říkal, že jsem vojenský zběh a že s takovými a podobnými se armáda nemazlí.Ale s tskými názory člověk nevystačí celý život.Zbude mu na ně zpětně jen směšná vzpomínka.zkrátka mezi dnešními třináctiletými už se zřídka najde takový, který by se natolik sžil se svými mladistvými sny, že by se zdráhal je opustit.zpřesnili jsme své představy o budoucnosti.shodou okolností ovšem mnozí směřují k jiné krajnosti.Chtějí se stát herci a modelkami.Já nikomu zabraňovat nebudu, ať se jim jejich sny splní, ale ať za mnou potom zpozdile nechodí. 

Vytištěno 03. 07. 2025 12:11:55 z webu diktaty.cz - pravopisná cvičení pro každého
 close   arrow_upward 

DIKTÁTY.CZ

40   Čím budu.

V sedmy letech jsem chtěl spolu se svými dvěma kamarády ke stíhacímu letectvu. Chtěly jsme se stát vojenskýmy piloty. Když jsem to řekl doma, mamynka se zhrozila a pravyla, že jsem se snad sbláznil. V osmi letech jsem proto názor změnil a chtěl jsem se stát sběračem odpadků v parcích. Tatínek se smál a říkal, že jsem vojenský sběh a že s takovýmy a podobnými se armáda nemazlý. Ale s dětskými názory člověk nevistačí celý život. Zbude mu na ně zpětně jen směšná vzpomínka. zkrátka mezi dnešními třináctiletými už se zřídka najde takoví, který bi se natolik zžil se svímy mladistvímy sny, že by se zdráhal je opustit. spřesnili jsme své přetstavi o budoucnosti. zhodou okolností ovšem mnozý změřují k jiné krajnosti. Chtějí se stát herci a modelkamy. Já nikomu zabraňovat nebudu, ať se jim jejich sny zplní, ale ať za mnou potom zpozdile nechodí.  

Počet chyb: 25

Vytištěno 03. 07. 2025 12:11:55 z webu diktaty.cz - pravopisná cvičení pro každého
 close   arrow_upward 

DIKTÁTY.CZ

40   Čím budu. (klíč ke cvičení)

V sedmi letech jsem chtěl spolu se svými dvěma kamarády ke stíhacímu letectvu. Chtěli jsme se stát vojenskými piloty. Když jsem to řekl doma, maminka se zhrozila a pravila, že jsem se snad zbláznil. V osmi letech jsem proto názor změnil a chtěl jsem se stát sběračem odpadků v parcích. Tatínek se smál a říkal, že jsem vojenský zběh a že s takovými a podobnými se armáda nemazlí. Ale s dětskými názory člověk nevystačí celý život. Zbude mu na ně zpětně jen směšná vzpomínka. zkrátka mezi dnešními třináctiletými už se zřídka najde takový, který by se natolik sžil se svými mladistvými sny, že by se zdráhal je opustit. zpřesnili jsme své představy o budoucnosti. shodou okolností ovšem mnozí směřují k jiné krajnosti. Chtějí se stát herci a modelkami. Já nikomu zabraňovat nebudu, ať se jim jejich sny splní, ale ať za mnou potom zpozdile nechodí.  

Vytištěno 03. 07. 2025 12:11:55 z webu diktaty.cz - pravopisná cvičení pro každého
 close   arrow_upward