Babička z dětmi odešla. Ona nemněla srdce, aby koho nenáviděla, ale paní správcová nebyla ji pěkná v očích, a sice proto, že se nesla výše, než narostla. První čas, když babička k dceři přišla, a ještě v domácnosti ani s okolními lidmi obeznámena nebyla, přišla jednoho dne paní správcová ještě se dvěma paničkami na vyzitu. Paní Prošková byla právě kdesy na stráni. Babička podle svého obyčeje pobídla hosty, aby se posadili, a když přinesla chléb a sůl podala s celou svou upřímností aby si vzácné paní ukrojili. Ty ale s pohrdlivým vyhrnutím nosíčků děkovali, že nebudou jíst pak se úsmněšně na sebe podívaly, jako by chtěly říct: Ty sprosťačko co si myslíš, že jsme my ňáké jen tak ledabylo! Když paní Prošková přišla, viděla hned, že babička chybyla proti panským obyčejům, a řekla matce když paní paní odešli, aby takovím dámám chléb nepředkládala ty že jsou na jiné věci zviklé.