Docházel jsme skupnky cizch turstů. Vstupoval jsme střídavě mrným i strmm turstckým stezkam. Všplhal jsme po nich na cestu k chatě pod Rys. Chtěl jsme naztří uvtat vcházející slunce z neobvklého msta. Nesl jsme také nezbtné zásob potrav a obvaz. Mslm, že to bl dobrý vkon, i když ne přílš namáhav. Ldé obvkle vjíždějí vsutou lanovkou na Lomnický štít, ale nám se nelbla myšlenka, že bychom vhled na nejvšší vrchol Tater zskal jen zaplaceným peněz, nikol vlastním slam. Nevděl jsme kamzky, neslšel sviště, nad skalami nelétal orl. Všl jsme, vbaveni nepromokavm pláštěnkam a spacím ptl. Fotografoval jsme na dvou mstech vsokohorské rostlny, ale po zvřatech, na která jsme se tolk těšil, neblo ani stop. Slšel jsme mluvt Poláky, ale také Ital a Španěl. Nad Žabm plesem jsme si odpočinul pod řetěz, které vsel ze skál. Ml rodiče, chtěl bch Vám vlčit, jak jsme se vdal pod vrchol Vsokých Tater. Vedoucí vprav nás pochváll a slbl, že nám ještě promtne krátké flm, na nichž jsou zachyceny ohrožené a mzející krás hor. Na některých místech jsme šl mez sněhovm pol.